Dokážete odpúšťať?

Autor: Vladimír Hrončok | 19.12.2013 o 6:00 | Karma článku: 9,40 | Prečítané:  564x

Dokážete odpúšťať druhým ľuďom až tak, že vám je z toho dobre? Zažili ste už ten euforický pocit odľahčenia duše? Verte mi, že ak nie o veľa prichádzate...

Mnoho ľudí si myslí. že odpustením nič nevyriešia a nebudú mať z toho žiadny osoh. O odpúšťaní je písaných už mnoho strán... a stále si to nedokážeme vryť do svojich srdiečok. Sme takí nevšímaví k hlasu nášho srdca, že reagujeme iba na hlas nášho mozgu a keď sa nám do hlavy náhodou zapletú aj hlasy pochádzajúce zo srdca, jediné čo nás hneď napadne je, že asi nie sme celkom v poriadku, lebo sa to vymyká nášmu chápaniu a tak tieto úžasné prvointuitívne hlasy a pocity zavrhujeme ako niečo druhoradé, pričom pravda je taká, že intuícia je prvotný pocit, ktorí nám má zabezpečiť ochranu pred zlom a naopak pomáhať na ceste k dobrému.

Je vo vašom živote niekto, kto by si zaslúžil vaše odpustenie? Je písané, že ak odpustíte matke, vyriešite si vzťah a ak odpustíte otcovi, vyriešite si kariéru. Ktovie kde je pravda, ale myslím, že by bolo celkom fajn vyskúšať to.  Určite je v živote každého z nás niekto, kto nám ublížil či už slovami, alebo skutkami. Podstatné ale je, že radikálne odpustenie je bránou do nového života a je jedno v akej etape sa práve nachádzate. AK žijete život so srdcom plnom nenávisti a nebodaj pomsty, nežijete svoj život, ale život zlých energii, ktoré vám radi hádžu polená pod nohy. Bez odpustenia proste nie je cesta pre lásku a porozumenie.

Chcel by som týmto článkom vyzvať vás všetkých, aby ste sa zamysleli komu by ste mohli odpustiť ako prvému a urobiť to. Potom druhému, tretiemu...až pokým budete mať takto poriešené všetky ľudské bytosti, ktoré vám ublížili. Samozrejme že sa to nevťahuje iba na ľudí...možno máte doma mačku ktorá vám zjedla španielskeho vtáčika priamo z taniera pokým ste si na chvíľu odskočili :-)

Odpúšťajte proste každému a všetkému nech vás nič neťaží. Lebo ak nedokážete odpustiť nedokážete byť šťastný človek. Ten hnev ktorý v sebe máte bude stále určovať vaše myšlienky nesprávnym smerom. Je to vlastne veľmi jednoduché, pričom chápem, že aj veľmi ťažké. Ak však budeme stále iba utekať pred vecami ktoré sú správne a zákony vesmíru nám budú pripadať ďaleké, je veľmi pravdepodobné, že budete hľadať kľud v duši, ktorý tak veľmi potrebujete nie len v čase Vianoc, ale praktický stále počas celého roka.

Určite mi dáte za pravdu, že energiu na hľadanie kľudu v duši viete využiť aj príjemnejším spôsobom. Ten pokoj a duševnú pohodu máme v sebe stále, ale ak ho chceme nájsť, treba otvoriť dvere a okná na svojom srdci. Dvere na to, aby vyšlo všetko zlo a všetok hnev a okná, aby ako čerstvý vzduch prišla láska, pokoj, porozumenie,zdravie a úsmev na perách.

Drahí moji, odpustite prosím hriešnikom, ktorí vám ublížili a pocítite úžasné pocity, ktoré vám budú sršať priamo zo srdca. Trénujte svoje srdiečka nie len zdravím pohybom na čerstvom vzduchu, ale aj zdravými myšlienkami, lebo kto zdravo myslí aj zdravo žije!

Ďakujem že ste mi venovali svoj drahocenný čas. Naozaj si to veľmi vážim.
Buďte zdraví a majte sa úžasne.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?