Dá sa zmerať či ste úspešný človek?

Autor: Vladimír Hrončok | 17.12.2013 o 8:05 | Karma článku: 7,00 | Prečítané:  516x

Úspech sa u každého človeka dostaví iba na základe jeho myšlienok, úsilia a správnych rozhodnutí. Každý z nás je zodpovedný za svoj úspech a pre každého človeka je úspechom niečo iné. Splodiť dieťa, postaviť dom, mať pekné a spoľahlivé auto, mať dobre platenú prácu, mať dostatok peňazí pre svoju rodinu, mať čas na seba i svoje deti a mnoho ďalšieho...všetko je úspech.Cítite sa úspešný? V prípade, že s úspechom práve začínate, rád budem nápomocný so svojimi radami...

Úspech ako taký sa skladá z viacerých činností, ktoré je nutné urobiť, aby sa úspech dostavil. Náš život nie je nastavený tak, že dostaneme to čo potrebujeme, ale to čo si zaslúžime. Nie je totiž možné byť v niečom úspešný bez toho, aby sme sa o to vôbec nepričinili. Niekedy stačí obyčajná myšlienka a veci sa začnú diať samé. Väčšinou však úspech príde až po viacnásobnom opakovaní činností, ktoré premenia nováčika k dokonalému prototypu :-) Veľký problém našej spoločnosti je to, že už v rannom detstve nás učia ako nebyť úspešný.

V škôlke nám učiteľky vraveli keď   nebudeš poslúchať   nedostaneš obľúbenú hračku...všimnite si:nebudeš poslúchať. Potom v škole nám zase vraveli keď sa   nebudeš dobre učiť,   nenájdeš si dobrú prácu...všimnite si: nebudeš dobre učiť a nenájdeš si dobrú prácu. Takýchto negatívnych afirmácii je v našom živote na tisíce a bez toho, aby sme si to nejak uvedomovali nám formujú život väčšinou do smeru, ktorý nám vôbec nie je príjemný. Ak dovolíte ešte trošku: Keď nebudeš mať dobré známky... tak ...Keď si nenájdeš prácu...tak...Keď budeš lenivý...tak...keď budeš ľahostajný...tak...a mnoho krásnych slov, ktoré naše podvedomie chápe ako príkazy!

Náš mozog nepozná áno či nie, ale zachytí tieto slová a transformuje ich ako niečo čo sa má stať. Samozrejme nebudem tu rozpisovať fakty o našom mozgu či podvedomí, lebo je toho veľmi veľa a niektoré veci z tohto odboru zaváňajú ezoterikou, nadprirodzenom a pod. Tieto veci ma odjakživa priťahujú a veľa vecí som si aj sám prežil, no tento článok bude o inom a to o faktoch priamo zo života a toho sa chcem držať. Takže: myslíte si o sebe že ste úspešný človek?

Tak! a tu je pes zakopaný!

Väčšina z nás ľudí je blokovaná k prijímaniu úspechu. Keďže to máme v sebe už od detstva, myslíme si že sme nedokonalí, nešikovní, neznalí, nespoľahlivý atď...Celý náš úspech totiž závisí na tom, ako berieme všetky životné situácie. Treba si jednoducho veriť! Nik iný za nás neurobí to čo je k úspechu potrebné a to je: odhodlanie, akcia, disciplína a vytrvalosť. Musíme si stanoviť čo chceme, čo urobiť aby sme to dosiahli, ako to urobiť, disciplinovane dodržiavať všetky naplánované činnosti a vytrvalo ich opakovať, čím sa výrazne zvýši pravdepodobnosť dosiahnuť úspech v tom čo robíme.

Nemenej dôležitý je fakt, že s omnoho väčšou pravdepodobnosťou dosiahneme úspech činnosťou, ktorú budeme robiť s láskou, chuťou či vnútornou, alebo vonkajšou motiváciou. Mali by sme proste robiť to čo nás baví a napĺňa dobrým pocitom. Drahí priatelia to, či ste úspešným človekom musíte vedieť samozrejme vy sami, ale mali by o tom byť presvedčený vaši priatelia a vlastne celé okolie. Musí to z vás vyžarovať! Naozaj veľmi dôležitú funkciu pri tom všetkom zohráva stav našej mysle. Ak si budeme predstavovať že sme úspešný, budeme sa tak aj správať a budeme mať sebavedomé vystupovanie, úspech určite dosiahneme.

Ako som spomenul vyššie, pre každého človeka je úspechom niečo iné. Veľkou chybou je, že prehliadame svoje úspechy na dennom poriadku a ešte sa pri tom sťažujeme aký sme neúspešní. Robíme počas dňa rôzne činnosti a pritom si vôbec neuvedomujeme, že môžu byť našimi úspechmi. Možno sú to maličkosti, ale aj to sú úspechy, len v malom. Napr.: prezuli ste si auto bez toho, aby ste navštívili autoservis, splnili ste v práci plán, alebo úlohu a možno ste boli aj pochválení, dostali ste v škole dobrú známku, stihli ste upratať byt skôr ako prišla návšteva, podarilo sa vám opraviť pokazený spotrebič, ktorý bol už dávno po záruke..., proste a jasne urobíme veľa činností, ktoré by sme mohli považovať za úspech, ale nerobíme to!

Práve naopak, väčšinou si všímame svoje neúspechy a sme nimi tak frustrovaný, že na iné ani nemyslíme a prichádzame tak o radosť, ktorú by sme mohli prežívať, keby sme si svoje aj keď malé úspechy aspoň trochu všímali. Ak si začneme uvedomovať svoje každodenné úspechy, získame viac sebavedomia, ktoré priamo ovplyvňuje náš postoj k úspechu a tým pádom aj úspech samotný. Každý jeden z nás sme výnimočný a svojím spôsobom jedinečný. Tak aj úspechom je pre vás niečo iné ako napr. pre mňa. Pointa názvu tohto článku tkvie v tom, že úspech je samozrejme merateľný. Najlepšie a najpresnejšie ho však dokážete zmerať práve vy a až potom vaše okolie. Akonáhle sa budete cítiť úspešný vy, tak ten váš úspech bude cítiť na kilometre ďaleko a tým pádom ho bude cítiť každý okolo vás a bude jedno kde sa práve budete nachádzať. Úspech vo vašom živote bude infekčný pre každého a verte mi, že je okolo vás dosť pacientov, ktorí sa radi nechajú od vás nakaziť :-)

Drahí priatelia ak dovolíte rád by som vás poprosil, aby ste si viac začali všímať svoje úspechy, aj keď budú malé a mali z nich radosť ako keby boli veľké. Úspech je proste úspech, tak si ho užívajte počas celého života! Sme naučení, že úspech sa dostavuje iba raz za čas...dúfam, že už si uvedomujete že to nie je pravda...

Ďakujem že ste mi venovali svoj drahocenný čas. Naozaj si to veľmi vážim.
Buďte zdraví a majte sa úžasne.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?