Naozaj máte svoj cieľ?

Autor: Vladimír Hrončok | 15.12.2013 o 14:00 | Karma článku: 4,95 | Prečítané:  300x

Mnoho ľudí si myslí, že má svoj cieľ, aj keď ho v skutočnosti vôbec nemá. Že prečo? Mať cieľ totiž neznamená iba o tom hovoriť a na otázku: máš ho zapísaný? odpovedať: nie veď ho mám v hlave...

Ako do hlavy príde, tak zas pekne odíde. Svoj cieľ si treba zapísať na papier, nech je akokoľvek malý, veľký či absurdný. Pre každého človeka je životne dôležité mať cieľ.Možno si poviete, že to hádam nie!

Verte mi, že áno...

Hneď ráno ako otvoríte oči máte ciele: vstať, umyť sa, urobiť raňajky, vychystať deti do školy, ísť do práce, v práci vás čaká ďalší kopec cieľov, prísť domov a zas urobiť papať deťom i sebe, oprať, upratať, urobiť domáce úlohy s deťmi, večer ísť skoro spať,aby sme ráno neboli unavený atď...

Proste máme neustále na mysli nejaké ciele a sú krátkodobé a dlhodobé. Krátkodobý môže byť napríklad: idem do pivnice a konečne si tak urobím poriadok a chcem to stihnúť do 20:00. Dlhodobý cieľ môže byť napríklad: Naučím sa anglicky tak, aby som sa vedel dohovoriť a chcem to stihnúť za 4 mesiace od dnešného dňa.

Ale POZOR! ako som napísal o pár riadkov vyššie, všetky ciele ktoré chceme dosiahnuť si treba písať na papier a to s maximálnou dôslednosťou a detailami. Iba tak budú naše ciele efektívne a dá sa tým pádom aj merať úspešnosť pri ich napĺňaní. Je predsa ľahké zobrať papier a ceruzku a vyčiarknuť čo všetko sa už podarilo a čo všetko treba ešte urobiť.

Drahí priatelia nezabudnite, že nestačí mať ciele iba v hlave...naozaj si ich treba zapísať na papier! Ďakujem že ste mi venovali svoj drahocenný čas. Naozaj si to veľmi vážim. Buďte zdraví a majte sa úžasne.

Vladimír Hrončok

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?